news

Gmina Krzemieniewo

Gmina Krzemieniewo to piękny teren makroregionu Niziny Południowo - Wielkopolskiej. W południowej części jest równinna; bogata w łąki, pola, drogi. W północnej zadziwia malowniczymi wzniesieniami, lasami i jeziorem. Zajmuje część Wysoczyzny Leszczyńskiej, Pojezierza Krzywińskiego oraz Rowu Polskiego.
www.krzemieniewo.pl
news

Organizacja Turystyczna Leszno-Region

Organizacja Turystyczna Leszno – Region powstała w 2003 roku. Podstawowym celem stowarzyszenia jest rozwój i promocja turystyki na obszarze jednostek samorządu terytorialnego (członków stowarzyszenia).
Działania prowadzone przez OT Leszno – Region:
  • Promocja turystyczna regionu Leszna w oparciu o przyjętą strategię promocji,
  • Prowadzenie informacji turystycznej,
  • Aktywizacja turystyczna regionu,
  • Pozyskiwanie środków finansowych na rzecz rozwoju i promocji turystyki w regionie,
  • Integrowanie działalności samorządów i branży turystycznej,
  • Organizacja dokształcania i doskonalenia zawodowego
www.leszno.pl
news

OSPPT Yapa

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej "YAPA" organizowany jest przez trzy łódzkie organizacje: Studencki Klub Turystyczny "PŁazik", Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej, Studencki Klub Przewodników Beskidzkich w Łodzi. Co roku w połowie marca YAPA gromadzi na trzy dni w Łodzi wszelkiej maści ludzi: wykonawców, wolontariuszy i publiczność, którzy chcą spotkać się, żeby pograć, pośpiewać i posłuchać. Łączy ich zamiłowanie do wszelkiego typu form przemieszczania się. Ludzie Ci włóczą się po górach, połoninach, jeziorach, morzach i... różnorakich przeglądach i festiwalach także.
www.yapa.art.pl
news

Bazuna

Przegląd piosenki BAZUNA to impreza o prawie czterdziestoletnim rodowodzie. To organizowane od 1971 r. koncerty o charakterze przeglądu, obecnie corocznie pod nazwą Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej oraz w trybie całorocznym jako cykl koncertów laureatów tegoż przeglądu i gwiazd szeroko pojętego nurtu piosenki studenckiej.
www.bazuna.art.pl
news

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie jest niezwykłym miejscem łączącym niezmiennie ducha piosenki turystycznej z otoczeniem karkonoskich gór. Organizatorami Giełdy jest młodzież skupiona wokół Akademickiego Klubu Turystycznego przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Klub Turystyki Kwalifikowanej "MORENA" z Jeleniej Góry, a także wieloletni przyjaciele związani z tworzeniem i propagowaniem muzyki na szczeblu zawodowym. Z Giełdą identyfikują się i swe początki wiążą tacy wykonawcy jak Wolna Grupa Bukowina, Nasza Basia Kochana, Elżbieta Adamiak, Andrzej Poniedzielski czy Stare Dobre Małżeństwo.
www.gieldapiosenki.pl
news

Na Bani

Zespół powstał w 1992 r., podczas wędrówki po Beskidach. Założyli go studenci wydziału prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Początkowo zespół wykonywał głównie utwory z gatunku piosenki turystycznej (nazwa grupy pochodzi zresztą - wbrew pozorom - od szczytu w Beskidzie Żywieckim, u stóp którego powstał pierwszy jej utwór).
www.nabani.com
news

Nic Wielkiego

Od ponad siedmiu lat wchodzą po szczeblach... ale nie kariery... szczeblach słów, dźwięków, emocji. Dla nich muzyka to rozmowa ze sobą nawzajem, swoim wnętrzem i publicznością. Tu słowa i muzyka spotykają się blisko. Tworzą teatr brzmień. Jest w ich twórczości i kropla nieszczęśliwej miłości i buntu i oczko puszczone do losu i "za mało wiary żeby umrzeć nocą". Nad tym wszystkim góruje przesłanie, że świat jest dobry...
www.nicwielkiego.art.pl
news

Słodki Całus od Buby

Początki zespołu Słodki Całus od Buby sięgają 1986 roku, kiedy to trzech wyznawców Belona, Kaczmarskiego i Rock and Rolla postanowiło założyć zespół muzyczny celem występowania na scenach popularnych wówczas festiwali piosenki studenckiej. Zebrali się oto w pokoju przy ul. Jasnej w Gdańsku Olek Rzepczyński, Mariusz Kamper, Mariusz Wilke no i zaczęło się. Po kilku latach, zmianach składu i wielu nagrodach oraz wyróżnieniach wykrystalizował się obecny skład zespołu. Podstawą repertuaru są piosenki muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. O czym są te piosenki? O rzeczach najprostszych i najważniejszych: o Gdańsku, Pradze, miłości, górach, Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli, po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali.
www.scob.art.pl
news

T-A-N-T-U-A

Zespół powstał w 2005 roku jako Drum puls. W 2007 zmienił nazwę na Tantua. "W słowniku tego słowa nie znajdziecie, bo to my nadajemy mu sens poprzez naszą muzykę".Aktualnie zespół tworzy 6 muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe, np. lirę korbową, sanzę, fidel, fujarę pasterską, udu, berimbao, djembe , jak i gitary, flety oraz conga. Całość dopełniają wokalizy. Styl Zespołu Tantua trudno określić jednym zdaniem. Inspiracje czerpią z różnych często skrajnie odmiennych gatunków muzycznych. Na pewno odnaleźć w nim można elementy muzyki etnicznej, folkowej czy world music.
www.tantua.pl
news

Joanna Pilarska

Można o niej powiedzieć wszystko prócz tego, że jest przeciętna. Wokalistka, kompozytorka, autorka piosenek, wyrazista osobowość sceniczna, która naturalnością i dowcipem zaskarbia sobie sympatię słuchaczy. W trakcie dotychczasowej kariery występowała zarówno w Polsce, jak i za granicą. Była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zarówno bluesowych, jak i poezji śpiewanej czy piosenki autorskiej. Dwukrotnie uplasowała się na 3 pozycji w kategorii bluesowa wokalistka roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues. Współtworzyła żeńskie trio bluesowe Woman Blues Band, współpracowała z zespołem Na Drodze, z którym nagrała płytę "Tam, gdzie zaczyna się mój świat" oraz z zespołem Banaszak & The Best. Koncertowała z powodzeniem we Francji, Czechach, Niemczech i Włoszech.
www.myspace.com/joannapilarska
news

Rafał Nosal i zespół Bohema

Koneser najróżniejszych muzycznych gatunków. Założyciel kędzierzyńskiej Bohemy. Pasją Rafała jest komponowanie muzyki oraz pisanie piosenek niosących ze sobą potężne pokłady energii, emocji oraz konkretne przesłanie. Połączenie wielu stylów muzycznych, niebanalnego tekstu i charakterystyczny timbre głosu powodują niespotykane wrażenia.
www.rafalnosal.pl
news

Za Mało Piwa

Głównym filarem zespołu jest dwóch przystojniaków: Grzesiek Ćwiek i Paweł Konieczny. Gramy typową piosenkę turystyczną (choć taka nazwa od razu budzi strach i niepokój). Naszym celem (lub misją - jak kto woli) jest przypomnienie światu, że istnieje inny, ciekawy typ muzyki, mający swoją długą historię i wielu miłośników. Poprzez grę, śpiew oraz pewnego rodzaju sceniczny show staramy się zdobyć kolejnych fanów piosenki turystycznej :)
www.zamalopiwa.pl
news

Fart

Grupa powstała w 1983 roku w Nowej Soli. Jej założycielem byli Krzysztof Mizgalski i Tomasz Subociałło. W niedługim czasie grupa zaczęła zdobywać uznanie na wielu przeglądach piosenki studenckiej. Zespół istniał 5 lat. Mimo upływu lat piosenki Fartu przetrwały i są śpiewane po dziś dzień. Jesienią 2009 powstał pomysł przypomnienia dawnego brzmienia w postaci nowej płyty pt. "Wspomnienie dobrej drogi".
news

Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana"

Organizatorzy Wędrownego Przeglądu Piosenki "Polana" to przede grupa zapaleńców - miłośników gór, wędrowania i śpiewania przy dźwiękach gitar. Urzeczywistniają swoje największe marzenie - coroczne spotkania z piosenką w kolejnych miejscach Rudaw Janowickich.
www.przegladpolana.janowicewielkie.eu
news

Kropka w Głuchołazach

Kropka, czyli: Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej (i nie tylko :-)) Impreza już od 5 lat obfituje w dużo ciekawych wydarzeń artystycznych. Co roku mamy okazję zobaczyć i posłuchać kilkudziesięciu wykonawców z Polski, Czech i innych krajów (w końcu Festiwal międzynarodowy). Odbywa się też koncert pod nazwą PUCH czyli konkurs dla młodych wykonawców. Kropka w Głuchołazach to wiele godzin pięknych koncertów u podnóża Gór Opawskich.
www.kropka.art.pl
news

Piotr Płaza "Płazior"

www.myspace.com/piotrekplaza
news

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej Olesno

Przegląd odbywa się na początku października. Tradycyjnie zagłębiamy się w piosenkę poetycką w Oleśnie. Co roku do miasta zjeżdżają najciekawsi wykonawcy tego gatunku muzycznego. Celem przeglądu jest propagowanie piosenki poetyckiej o wysokich walorach artystycznych, inspiracja młodych talentów, a także konfrontacja dokonań twórczych. Organizatorzy zapewniają przyjezdnym uczestnikom możliwość bezpłatnego noclegu w Miejskim Domu Kultury.
www.mdk.olesno.pl/serwisy/przeglad
news

Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki

...wrażliwość poetycka, zaduma, ale także pewna zadziorność, niekiedy ironia i humor, czyli wszystko to co najlepsze w piosence poetyckiej!
www.ostatniakarczma.pl

©2013 M&Ms & GP